Hakkımızda

OFTAŞ ŞİRKETLER GRUBU

Şirketler Grubumuzun temeli 1967 yılında aile büyüklerimiz tarafından "Adi Ortaklık" şeklinde faaliyet göstermeye başlayarak atılmıştır. 1981 yılına kadar ağırlıklı olarak Ankara'da konut inşaatları üretip pazarlaması yanında inşaatın diğer dallarında da faaliyet göstermiştir.

1981 yılında meydana gelen ekonomik kriz sonucu, inşaat sektöründe de bir  daralma meydana getirmiştir. Bu olumsuz şartlar çerçevesinde daha güçlü  sermaye yapısı oluşturarak ve büyümeyi sağlayabilmek amacı ile sektördeki  birkaç arkadaşımızla bir araya gelinerek OFTAŞ A.Ş. kurulmuştur. Bu sayede  ailemizin de önderliğinde sektördeki yerimiz gelişerek büyüdü. Bu süreçte konut inşaatlarının yanında resmi ve özel taahhüt ( Alt yapı, Üst yapı v.s.)  işlerine de ağırlık verildi.

Ülkemizdeki kolektif çalışma kültürünün yeterince gelişmemiş olması nedeni  ile; tüm ortaklı şirketlerde olduğu gibi bizde de bazı ortaklarımızın ayrılması ile  başlayan süreçte OFTAŞ A.Ş. 1986 yılında tamamen aile şirketine dönüştü.

Daha sonra ihtiyaç duyuldukça diğer yan şirketler kuruldu. Bunların en önemlisi yavru vatan KKTC’de kurulan ANADOLU İnşaat Co.Ltd.Şti.’dir. Anadolu İnşaat KKTC sınırları içerisinde birçok inşaat işini başarı ile tamamlayıp teslim etmiştir. Bitirdiği işler arasında birçok askeri tesisler, lojmanlar, ticari ve turistik yapılar, fakülte binası ve lüks konut yapıları mevcuttur. Halen KKTC de sektörü ile ilgili faaliyetlerine devam etmektedir. Yine grubumuz içerisinde bulunan ORTAŞ A.Ş. inşaat işlerinin yanında grubumuzun ihtiyacı olan ahşap mobilya imalatlarını da uzun süre üretmiştir.

Tüm ekonomik krizlere rağmen Şirketler Grubumuz yatırım ve istihdam faaliyetlerini artırarak sürdürmektedir. Bu konudaki iyimserliğimiz ülkemizin geleceğine ve fedakar çalışanlarımıza olan sonsuz güvenimizden kaynaklanmaktadır. Her türlü varlığımızı borçlu olduğumuz güzel ülkemize karşı borcumuzu ödeme görevimizi bu şekilde yerine getirmeye çalışmanın gururunu yaşıyoruz.

Saygılarımla,


Muammer AKYÜZ
Yönetim Kurulu Başkanı